Технический перевод

    Głównie prace naprawcze można sklasyfikować następująco:

    Regularna planowa konserwacja:

    W ramach tego można sklasyfikować takie elementy, jak:

    Konserwacja zapobiegawcza – ta kategoria wymaga, aby elementy były otwarte do kontroli i przeglądu w określonych odstępach czasu lub po określonej liczbie godzin pracy.  Konserwacja jest przeprowadzana niezależnie od stanu maszyny, aby utrzymać maszynę w zadowalającym stanie technicznym.

    Kontrola / konserwacja elementów wyposażenia w celu zapewnienia bezpieczeństwa zgodnie z wymogami państw bandery, organów regulacyjnych i klasyfikacyjnych, a mianowicie: coroczna konserwacja tratw ratunkowych, próby ciśnieniowe przenośnych gaśnic itp.

    Nieplanowana konserwacja(praca dla marynarzy):

    Dotyczy to wewnętrznych i zewnętrznych pokładów, nadbudówek i grodzi, masztu i takielunku, wyposażenia pokładowego i armatury cumowniczej, rurociągów i zaworów oraz innych innych armatur.

    W przypadku tych pozycji decyzja głównego asystenta lub głównego mechanika opiera się na opracowaniu planu naprawy i konserwacji uwzględniającego różnice wieku, wymagań konstrukcyjnych i konserwacji statku.

    Konserwację opartą na stanie można również zaklasyfikować jako taką.  Jest to podyktowane wydajnością lub stanem fizycznym maszyny, określonym przez regularne lub ciągłe kontrole i jest przeprowadzane tylko wtedy, gdy warunki pracy pogorszą się poniżej zadowalającego standardu, ale przed wystąpieniem awarii lub awarii.

    Naprawę można podzielić na:

    1. Naprawa uszkodzeń – która może polegać na:
    • Kolizja.
    • Stevedore uszkodził statek i jego wyposażenie w wyniku nadużyć i zaniedbań.
    1. Prace naprawcze naprawcze – są przeprowadzane wyłącznie w celu przywrócenia maszyny lub komponentu do stanu roboczego po awarii lub awarii spowodowanej zużyciem.
    2. Naprawy okresowe i awaryjne – obejmują takie elementy, jak konwencjonalne dokowanie, a także wszystkie naprawy i konserwacje, które nie są dostępne dla personelu statku.
    3. Naprawy gwarancyjne – dotyczy to zwykle statków niedawno dostarczonych, a okres ten trwa zwykle dwanaście miesięcy od daty dostawy.

    Od daty dostawy wszystkie usterki powstałe w wyniku niewłaściwej konstrukcji obudowy, mechanizmów itp., niewłaściwej instalacji lub uszkodzenia wynikającej z nieprawidłowej konstrukcji itp., aż do upływu okresu gwarancji, deweloper akceptuje je na własny koszt(praca dla marynarzy).

    Naprawami gwarancyjnymi mogą być również naprawy nowo zainstalowanego sprzętu na statku w przypadku jakiejkolwiek usterki spowodowanej produkcją w okresie gwarancyjnym.

    Obowiązki

    Starszy mechanik, a także starszy dyrektor, są kluczowymi pracownikami na pokładzie, którzy są odpowiedzialni za rozwój, wydajność, planowanie i dystrybucję prac konserwacyjnych zgodnie z wymaganiami działu.

    Kapitan wraz z kierownikami departamentów powinni odbywać regularne spotkania w razie potrzeby w celu opracowania programu obsługi technicznej, koordynowania działań różnych działów, ustalania obszarów odpowiedzialności i opracowywania sekwencji działań.  Na spotkaniach powinni również zidentyfikować potencjalne niebezpieczne obszary na statku, które mogłyby kolidować z bezpieczeństwem statku i personelu, oraz opracować sposoby podjęcia priorytetowych działań naprawczych.

    Przed przystąpieniem do przeglądu i konserwacji maszyn lub urządzeń na statkach konieczne jest uzyskanie pozwolenia kapitana, który następnie rozważy, czy wpłynie to na bezpieczeństwo statku podczas unieruchomienia, czy też zostanie spełniony wymóg czarteru statku(praca dla marynarzy).

    Raport o postępach należy co miesiąc przesyłać do biura.

    W przypadku konserwacji lub naprawy o istotnym lub krytycznym charakterze, która może obejmować wyłączenie głównego sprzętu, co wpływa na zwrotność, zdolność żeglugi morskiej lub zakłóca wykonywanie przez statek niezbędnych zadań operacyjnych, należy natychmiast poinformować biuro o podjęciu niezbędnych działań.